“Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.”
― Marilyn Monroe

Friday, September 2, 2016

Sadulad, sadulad

Terve suvi jäi kirjutamata, aga...Rentnik jäi ikkagi tulemata, sest mulle kirjutasid ainult kaheaastased ja üks täiskasvanu, kes oli üsna lootustandev ütles siiski ära, kuna tal on pere ja muud loomad. Parem ongi, sest C väga naudib oma elu. Järeldan seda sellest, et ta tuleb mulle alati karjamaal ise vastu, vahel isegi traavis või galopis. Lisaks on ta trennis jätkuvalt tupsununnu. Vahepeal vahetasin oma nurgaga suulised kaheosaliste trenslite vastu, et katsetada, kas ta tõesti on nii tubli... ütleme nii, et paar esimest päeva ikka kakles ja kangutas, aga tundub, et mina olen targem ja tema on ka targem, niiet saime sellest üsna kiirelt üle. Niiet mu ammune unistus sõita Classicuga täiesti tavaliste suulistega on lõpuks tõeks saanud.. Ja need isegi tegelikult ei ole täiesti tavalised, vaid plastikust kattega, mis on ju veel toredam.
Tegelikult need ei ole ikkagi parim variant, aga tellisin juba kolmeosalised trenslid, et äkki need paremad, sest nende plastikutega hakkas lõugu laksutama. 

Vahepeal C lonkas, sai puhkust ja rohtu. Siis tuli onu Timo ja tegi massaaži ka. Ütles, et seljalihased on väga kõvad st, et sadul ei sobi enam.. juhuuuu. Nüüd siis olen proovinud mõnda sadulat, aga eriti tulemust ei ole olnud. Esimesena sain Ingridilt JC sadula, mis on päris hea sadul ja hobusele ka sobib kindlasti paremini, kui mu praegune.. Lisaks Inksu on nii tore ja lahke ja armas, et lubas mul sellega natuke aega sõita.

Veel sain proovida Black Country Saddle firmalt sadulat, mis oli NIII mugav. Ma istusin nagu patjadel, istakut oli nii lihtne hoida, täisistak oli isegi mugav, galopis tundsin nagu oleksin päris koolisõitja. Lihtsalt vau..Classicule see ei sobinud nii ideaalselt, tagant tõusis veidi ikkagi üles. Lisaks oli see sadul väga kulunud, tundus natuke hooldamata ja vajab kindlasti toppimist.. Seega see hind, millega see müügis on, on waaay liiga kõrge.

Siis sain proovida Anky koolisõidusadulat, aga see oli täiesti vale. C ei tahtnud üldse joosta ja ausalt öeldes mulle see ka eriti mugav ei olnud. Kuigi peaks olema väga hea sadul, siis meile see ei sobinud. 

Siis proovisin Getteri Equipe Emporio sadulat, lihtsalt proovimise mõttes ja see oli ka ilmselgelt väga mõnus. Ta polnud nii pehme istuda, nagu see Black Country oma, aga suured põlvepadjad ja sügav iste on ikka ülimugavad.

Siis ootasin nädalakese ühte Kentauri sadulat, mis oli üsna uus ja mõistliku hinnaga. Sain selle kätte ja see oli vägaa ilus. Ma natuke ignoreerisin oma tunnet, et see vist ikka parim pole C-le, kui ma teda valmis panin, sest ma mõtlesin, et ma äkki lihtsalt ei oskagi üldse vaadata. Läksin siis maneeži, istusin selga ja see oli taevas. Niii mugav, nii pehme. Kahjuks kui Getter vaatama tuli, siis ta kinnitas mu kartusi ja see ikkagi ei sobinud, turjast pigistas, tagumised paneelid olid küllaltki suured ja kui ma oma raskusega seal otsas istusin, siis see surus talle selga. 

Siis pidin otsustama, kas võtan Inksu sadula ära või mitte. Mõtlesin läbi ja otsustasin, et ei tasu ikkagi osta mitte ideaalset sadulat sellepärast, et mul on sadulat väga vaja. Seega kuna Getter laseb mul oma sadulaga sõita, siis on mul pisut rohkem aega, et õige otsus teha. 

Siis käis meil veel hambaarst, saime hambakesed korda. Ja enne seda oli veel Getteri trenn. C oli väga, väga tubli. Me väga palju ei teinud, aga kõik tuli kuidagi väga ladusalt ja erilisi probleeme ei tekkinud.

Siis ratsutasin veel ise, vahetasin suulised tagasi nurgaga suuliste vastu, sest uued pole veel kohal ja siiamaani on hästi läinud. Korra kukkusin alla ka, aga see oli väga lamp - C ehmatas ja hüppas mingi 3 meetrit kõrvale ja mina jäin samasse paika ja postatasin maha. C läks platsi kõrvale muru sööma. 

Aga seda postitust lõpetan Hispaaniast!! Draft oli ammu juba valmis, aga kuna tahtsin hakata reisi postitust kirjutama, tuli see ära lõpetada.

Reisil oleme päris pikalt, Getter on niii armas, et ta oli nõus seni C eest hoolitsema ja isegi sõidab temaga. Lähen ilmselt mingi megahobuse juurde tagasi, sest saab korralikku kooli Getterilt. Aga seniks pistan mina varbad basseini ja teen tasa kaotatud suve! 

No comments:

Post a Comment